چگونه وام فرزندآوری بگیریم؟

بچه دارشدن حس زیبایی به شما القا می‌کند و هر زوجی آرزو دارند که چارچوب خانواده خود را با به دنیا آوردن فرزند محکم‌تر نمایند. البته بچه دارشدن مخارج بالایی دارد که بسیاری از خانواده‌ها از برآورده شدن آرزوی خود هراس دارند! در راستای کم کردن مشکلات خانواده‌ها، دولت طرح‌های تسهیلاتی را برای خانواده‌هایی که بچه دار می‌شوند در نظر گرفته است. وام فرزندآوری جزء وام‌هایی است که دولت جهت ترویج بچه دارشدن و افزایش جمعیت برای خانواده‌های ایرانی در نظر گرفته است. مبلغ وام فرزندآوری از ۲۰ میلیون تومان تا ۱۵۰میلیون متغیر می‌باشد و به تعداد فرزند و اینکه بچه متولد شده فرزند چندم خانواده است بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم روش دریافت وام فرزند اول، وام فرزند دوم، وام فرزند سوم و وام فرزند چهارم به بعد را بررسی نماییم. اگر به دنبال اطلاعات کامل در مورد نحوه ثبت نام وام فرزندآوری، سایت ثبت نام، سود وام و شرایط بازپرداخت وام فرزندآوری هستید تا انتهای مقاله با تیم تحریریه ساد۲۴ همراه باشید.

مبلغ وام فرزندآوری چه قدر است؟

مبلغ وام فرزندآوری چه قدر است؟

بر اساس مصوبه جدید مجلس بودجه‌ای جهت اعطای وام فرزندآوری به خانواده‌ها در نظر گرفته شده است که بسته به اینکه صاحب فرزند اول، دوم، سوم یا بیشتر می‌شوید مبلغ وام متفاوت می‌باشد. مبلغ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

مبلغ وام فرزند اول۲۰ میلیون تومانبا بازپرداخت ۳ ساله
مبلغ وام فرزند دوم۴۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۴ ساله
مبلغ وام فرزند سوم۶۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۵ ساله
مبلغ وام فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۶ ساله
مبلغ وام فرزند پنجم و بالاتر۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۷ ساله

وام فرزندآوری به افرادی تعلق می‌گیرد که آخرین کودک آن‌ها متولد ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد باشد و حداکثر تا دوسال بعد از تولد فرزند جهت ثبت نام وام فرصت دارید.

شرایط دریافت وام مسکن فرزندآوری

وام مسکن فرزندآوری چه قدر است؟

همان‌طور که در مقاله ۱۰ روش دریافت وام مسکن به آن اشاره کردیم هر فرد می‌تواند نفری ۲۰۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت کند و در نتیجه هر زوج می‌توانند ۴۰۰ میلیون تومان وام ساخت یا خرید مسکن دریافت نمایند. در طرح تسهیلات فرزندآوری دولت، به ازای تولد هر نوزاد زوجین می‌توانند ۱۲۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت نمایند.
همچنین خانواده‌هایی که از سال ۱۳۹۹ به بعد فرزند سوم خود را به دنیا بیاورند می‌توانند ۱۵۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن فرزند سوم دریافت کنند.
در یک طرح دیگر دولت به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعد به دنیا بیاورند وام جهت خرید ۲۰۰ متر زمین پرداخت می‌کند که مدت بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

جهت ثبت نام و دریافت وام ودیعه مسکن فرزند سوم باید به یکی از ۶ بانک عامل یعنی بانک‌های مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک مراجعه کنید.

بانک‌ها طرح‌های مختلفی برای پرداخت تسهیلات به مشتریان خود دارند. یکی از این تسهیلات پرداخت وام به بانوان می‌باشد، در مقاله زیر انواع روش‌هایی که بانوان می‌توانند از بانک‌ها وام دریافت کنند بررسی شده است. پیشنهاد می‌شود لینک زیر را انتخاب کرده و شرایط دریافت وام بانوان را مطالعه نمایید.

۶ روش دریافت وام بانوان

سود وام فرزندآوری چند درصد است؟

وام فرزندآوری در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌شود و سود آن ۴ درصد باشد.

اگر می‌خواهید که از شرایط وام ازدواج ۱۴۰۱ مطلع شوید و وام ۳۰۰ میلیونی بگیرید پیشنهاد می‌کنم که روی لینک زیر کلیک کرده و مقاله وام ازدواج ۳۰۰ میلیونی را در وبلاگ ساد۲۴ مطالعه نمایید.

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۱

اقساط وام فرزندآوری چه قدر است؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد مدت بازپرداخت وام فرزند اول ۳ سال، فرزند دوم ۴ سال، فرزند سوم ۵ سال، فرزند چهارم شش سال و فرزند پنجم به بالا ۷ سال می‌باشد.
بر اساس آخرین اخبار بازپرداخت وام ودیعه مسکن فرزند سوم ۲۰ ساله خواهد بود.

از مزیت‌های مهم وام فرزندآوری این است که پرداخت وام بدون سپرده‌گزاری بوده و بازپرداخت آن بعد از دوره تنفس ۶ ماهه می‌باشد.

از کدام بانک ها وام فرزندآوری بگیریم

وام فرزندآوری را از کجا بگیریم؟

روال ثبت نام وام فرزندآوری دقیقا مشابه وام ازدواج می‌باشد. جهت دریافت این وام باید به سامانه تسهیلات قرض الحسنه بانک مرکزی مراجعه کرده و به صورت اینترنتی جهت دریافت وام ثبت نام نمایید.

پس از ثبت نام یک کد رهگیری برای شما پیامک می‌شود که به وسیله آن می‌توانید وضعیت ثبت نام خود، شعبه اخذ وام و روند تسهیلات خود را را از سایت پیگیری نمایید.

بعد از ارسال پیامک تایید ۱۲ روز کاری فرصت دارید جهت تکمنیل ثبت نام مدارک زیر را به بانک ببرید:     

 •   اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه پدر و فرزند
 •   اصل و کپی کارت ملی پدر
 •    کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت
 •   کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سامانه پس از مرحله ثبت نام

پس از ارایه مدارک به بانک و تایید آن ظرف مدت ۴۵ روز باید پرونده خود را تکمیل کنید.

آیا می‌دانید بانک‌ها در قالب طرح‌های مختلف وام پرداخت می‌کنند و شما از بسیاری از آن‌ها اطلاع ندارید؟؟
در برنامه ساد۲۴ قسمت بانک،وام اطلاعات بیش از ۳۰۰ نوع وام که از بانک‌های مختلف قابل دریافت می‌باشد برای شما بارگزاری شده است، فقط کافیست لینک زیر را انتخاب کرده و برنامه ساد۲۴ را نصب نمایید.

برنامه معرفی وام فوری ساد۲۴

روش ثبت نام وام فرزندآوری چگونه است

روش ثبت نام وام فرزندآوری

همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد جهت ثبت نام باید به سامانه تسهیلات وام فرزندآوری بانک مرکزی به آدرس https://ve.cbi.ir/ مراجعه کرده و اطلاعات زیر را تکمیل نمایید:

 • شماره ملی، تاریخ تولد، شهرستان و استان محل تولد و شماره همراه پدر
 • شماره ملی، تاریخ تولد، شهرستان و استان محل تولد فرزند

نکته: به ازای تولد هر فرزند فقط یک بار می‌توانید وام دریافت کنید.

توجه کنید یک شرط مهم جهت ثبت نام وام فرزندآوری این است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند ، بالای ۲/۵ نباشد.( نرخ باروری توسط سامانه به صورت خودکار استعلام می‌شود)

وام فرزندآوری بانک ملی

همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد بانک ملی جزء بانک‌های متصدی پرداخت وام فرزندآوری می‌باشد و جزییات پرداخت وام فرزند سوم نیز توسط این بانک از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۱ منتشر خواهد شد.

جمع‌بندی

در این مقاله شرایط دریافت وام فرزندآوری را با یکدیگر بررسی کردیم. وام فرزندآوری در جهت رشد افزایش جمعیت به تازگی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و جزییات پرداخت آن در سال ۱۴۰۱ حداکثر ابتدای اردیبهشت به بانک‌های عامل ابلاغ می‌شود. شما می‌توانید بروزترین اخبار مربوط به وام فرزندآوری را در بروزرسانی بعدی این مقاله مطالعه نمایید.

لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

3.6/5 - (707 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫268 دیدگاه ها

 1. سلام من دوتا فرزند آخریم دوقلو هستند متولد سال ۹۷.هستند آیا وام فرزند آوری به ما تعلق میگیره

 2. من فرزندسوم دارم وام۶۰تومنی اسمم دراومدبخاطرکارت پایان خدمت نداشتم نتونستم بگیرم برااین وام ودیع مسکن ۲۰۰ملیونی چی بازکارت پایان خدمت لازم

  1. سلام جهت دریافت وام فرزندآوری نیاز به کارت پایان خدمت نیست.

  1. سلام اگر منظور شما وام ۲۰۰ میلیون تومانی فرزند سوم می‌باشید جهت دریافت وام باید به یکی از ۶ بانکی که در مقاله اشاره شده است مراجعه کنید.

   1. سلام الان وام فرزند میدن یا الکیه آخه ما رفتیم بانک گفتن که دروغه همچین وامی وجود نداره

    1. سلام وام فرزندآوری پرداخت می شود باید بانکی را انتخاب کنید که بودجه داشته باشد.

 3. سلام من‌ابتدا بانک‌آینده‌زدم‌هرباررفتم‌گفتم‌سایت‌خودمان‌راتکمیل‌کن‌خلاصه‌انقد‌اذیت‌شدم‌انصراف‌دادم‌تامجددوارد‌وبانک‌روعوض‌کنم‌که‌میگه‌یعلت‌انصراف‌تعلق‌نمیگیره.حالا‌چطوراقدام‌کنم؟تشکر

 4. سلام فرزندسوم ۱۴۰۱/۱/۱۵بدنیااومداومده براوام رفتم ثبت نام کردم گفتن پیامک میاد حدودسه ماه گذشته هیچ پیامک نیومده باید چیکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام جهت پیگیری به بانک مراجعه نمایید. وضعیت ثبت نام خود را می‌توانید در سایت ثبت نام وام فرزندآوری بررسی نمایید.

    1. سلام ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده سپس منتظر پیامک معرفی به بانک باشید.

 5. سلام خسته نباشید من ی فرزندم ۱۳۹۹به دنیا اومد ی فرزندم ۱۴۰۰ چقدر میتونم وام بگیرم و حتما باید ضامن ببرم یا با چک سفته هم میتونم این وام بگیرم لطفآ رهنمای کنید

  1. سلام می‌توانید مبلغ ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایید. تعداد ضامن را بانک تعیین می‌کند.

 6. سلام بنده وام فرزنداوری ثبت نام کردم پیامک معرفی به بانک برایم امد رفتم بانک گفتن باید یک ضامن کسرحقوق یک ضامن معمولی وازطرف خودت هم سفته میگیریم و من هیچکدام از ضامنها را ندارم بجزء سفته بخاطر همین بیخیال وام شدم ناگفته نماند که من یکساله که ازدواج کردم و وام ازدواج و وام ودیعه مسکن رو هم که ثبت نام کرده بودم را بخاطر اینکه همین ضامنهارو ازم میخواستن بیخیال شدم ما بدبخت بیچاره ها اگر این ضامن هارا داشتیم که اینجور وامهارو ثبتنام نمیکردیم یک وام ۴۰۰میلیونی خیلی راحت از هربانکی میگرفتیم حال خواستم ببینم برای منه بی ضامن چه راه حلی دارید مرسی منتظرم ـ

 7. باسلام می خواستم بدونم که فرزند سوم وچهارم بنده دوقلو هستند چقدر وام تعلق میگیره با تشکر

 8. سلام من سه فرزند دارم اولی متولد ۱۳۸۱
  دومی متولد ۱۳۹۱
  سومی متولد ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  حالا این وام ۲۰۰ میلیونی تعلق میگیره تا به گوشه ای از گرفتاریها بزنیم
  لطفا و خواهشا جواب بدین
  توسایت نوشتین بله
  ولی وقتی وارد میشی ثبت نام کنی مینویسه از ۱۴۰۰ به بعد
  تکلیف ما چیه
  لطفا ….لطفا ….لطفا …..پاسخ بدید

  1. سلام اگر مستاجر هستید می‌توانید وام ۲۰۰ میلیونی ودیعه مسکن دریافت کنید جهت دریافت این وام باید حضوری به یکی از شش بانکی که در مقاله اشاره شده است مراجعه نمایید.

 9. سلام وقت بخیر،بنده سه تافرزندداشتم ،آبان ۹۹فرزندچهارمم متولدشدآیابه بنده وام مسکن تعلق میگیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا