همه چیز در مورد وام صدمیلیونی مسکن روستایی

خانه‌دارشدن بهترین اتفاق زندگی هر زوجی می‌باشد، بنای یک سقف محکم بر سرخانواده باعث آسودگی خیال زوجین در هر مرحله از زندگی مشترک می‌شود.امروزه با توجه به هزینه‌های بالای زندگی، این هدف کمی دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد؛ گرفتن وام مسکن روزنه امیدی به روی مستأجرانی که سالهاست آرزوی خانه دارشدن دارند می‌گشاید.
افزایش مبلغ وام مسکن روستایی تاثیر زیادی در افزایش ساکنین روستاها و عدم تمایل مردم روستا به شهرنشینی دارد در نتیجه تاحدودی باعث کنترل قیمت مسکن در شهرها خواهد شد.
در ادامه به نحوه دریافت وام مسکن روستایی خواهیم پرداخت و شرایط آن را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

وام مسکن روستایی 1401
وام مسکن روستایی

وام مسکن روستایی صدمیلیون تومانی چیست؟

افزایش ۱۰۰ درصدی وام مسکن روستایی درتاریخ ۱۴۰۰/۳/۹ به امضای هیئت وزیران رسید و طی آن به بانک مرکزی ابلاغ شد که سقف وام مسکن روستایی به صدمیلیون تومان افزایش یابد.
تاقبل از این ابلاغیه، وام مسکن روستایی ۵۰ میلیون تومان بوده است که باتوجه به افزایش سرسام آور قیمت مصالح ساختمانی، ساخت خانه با این مبلغ بعید به نظر می‌رسید.
همچنین مبلغ وام مسکن روستایی ۱۴۰۱ نیز به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. اگر قصد دریافت وام مسکن روستایی دارید می‌تووانید در سال جاری ۲۰۰ میلیون تومان وام با سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله دریافت نمایید.
وام مسکن روستایی ۱۴۰۱ با هدف بهسازی و تعمیر ۲۰۰ هزار منزل مسکونی فرسوده روستاها و شهرهای با جمعیت زیر۲۵۰۰۰ نفر و همچنین ساخت منزل مسکونی جدید قابل پرداخت است.

وام مسکن روستایی به چه کسانی تعلق می‌گیرد
وام مسکن روستایی

وام مسکن روستایی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

وام مسکن روستایی به کلیه سرپرستان خانوار که قبلا از طرح هادی بانک مسکن استفاده نکرده باشند و قصد ساخت خانه و یا تعمیر منزل مسکونی قدیمی خود را دارند تعلق می‌گیرد، اگر کسی درسال ۹۹ و قبل‌تر درخواست وام خود را به بانک ارائه کرده و مبلغی دریافت نکرده باشد مشمول دریافت وام صدمیلیون تومانی مسکن روستایی می‌شود.

همچنین کلیه افراد مجرد بالای ۲۵ سال که به تایید شورای محل سرپرست خانوار هستند می‌توانند از وام صدمیلیونی مسکن روستایی استفاده کنند.

این وام برای افرادی که اصالت روستایی داشته و ساکن شهر می‌باشند و دارای خانه پدری قدیمی در زادگاهشان هستند، برای ساخت ویلا یا بهسازی بنای فرسوده خود فرصت خوبی است.

ساخت مسکن روستایی
وام ساخت مسکن روستایی

چگونه وام مسکن روستایی بگیرم؟

مراحل دریافت وام مسکن روستایی به شرح ذیل می‌باشد:

 • مراجعه به بنیاد مسکن منطقه مربوطه و ارائه پروانه ساخت به آن‌ها؛ در صورت نداشتن پروانه ساخت،  نقشه پیوست و فرم‌های موجود در بنیاد مسکن را تکمیل و تحویل داده تا پروانه ساخت صادر شود.
 • دریافت معرفی‌نامه از بنیاد مسکن و ارائه آن به بانک
 • طی‌کردن مراحل اداری در بانک مانند: تکمیل مدارک شناسایی و پر کردن فرم‌ها، ارائه ضامن و … .
 • در نهایت  وام مسکن طی چند مرحله به متقاضی وام  پرداخت می‌شود؛ مثلا در مرحله ابتدای ساخت یک مرحله وام پرداخت می‌شود و در مراحل بعدی وام به صورت چند بخش پرداخت می‌شود.

شرایط ضمانت وام مسکن روستایی

وثیقه قابل‌ قبول برای دریافت وام مسکن روستایی، سند مالکیت زمین در دست احداث، اموال غیر منقولی که قابلیت گرو گذاشتن داشته باشد یا سفته زنجیره‌ای سه نفر از درخواست کنندگان وام به میزان ۱۲۰ درصد مجموع اصل وام  و سود دوران مشارکت و دوران بازپرداخت، سفته اخذ می‌شود. چنانچه زمین در دست احداث فاقد سند رسمی باشد، پرداخت تسهیلات با وثیقه مازاد انجام می‌شود.

نوع ضمانت سفته زنجیره ای به این صورت است که سه نفر از متقاضیان وام برای یکدیگر ضمانت کرده و سفته یکدیگر را امضا می‌کنند.

در حال حاضر وام مسکن صدمیلیون تومانی از بانک های تجارت، کشاورزی، صادرات، رفاه، ملت، سپه و مسکن قابل دریافت است و شرایط ضمانت بانک های مختلف بسته به ضوابط بانک بایکدیگر متفاوت است.

پیشنهاد می‌کنم مقاله وام فوری و ۱۵ روش سریع و آسان دریافت آن را در وبلاگ ساد۲۴ بخوانید.

محاسبه اقساط وام مسکن روستایی+معرفی نرم افزار محاسبه اقساط وام بانکی

همان‌طور که گفتیم وام مسکن روستایی با هدف نوسازی و بهبود منازل روستایی درسال ۱۴۰۱ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
نرخ سود این وام ۵ درصد و مدت بازپرداخت آن ۲۰ ساله است که نسبت به سال‌های قبل مدت زمان بازپرداخت ۵ سال افزایش داشته است.

محاسبه سود و اقساط وام بانکی به راحتی با نرم افزار ساد۲۴ امکان پذیر است.
برای این کار وارد برنامه ساد۲۴ شوید و از منو، قسمت محاسبه اقساط وام بانکی را انتخاب کرده و پس از  وارد کردن مبلغ وام(۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال)، نرخ سود وام(۵ درصد) و مدت بازپرداخت(۲۴۰ماه) در کمتر از۱۰ثانیه نتایج زیر برای شما نمایش داده می شود:

قسط ماهانه: ۱۳,۱۹۹,۱۱۴

سود وام: ۱,۱۶۷,۷۸۷,۵۴۸

مجموع کل: ۳,۱۶۷,۷۸۷,۵۴۸

محاسبه نرخ سود و قسط های وام با اپلیکیشن ساد24
نرم افزار ساد۲۴

برنامه ساد۲۴ کامل‌ترین برنامه در زمینه مدیریت چک صیاد و معرفی وام‌های فوری و کاربردی بانک‌ها می‌باشد که مراحل ثبت، تایید و انتقال چک صیاد را برای شما آسان می‌نماید و به شما کمک می‌کند راحت وام بگیرید. شما می‌توانید برنامه ساد۲۴ را دانلود و نصب نمایید.

سخن پایانی

باتوجه به آنچه خواندیم ضمن آشنایی با وام صدمیلیون تومانی مسکن، شرایط دریافت و نحوه ضمانت آن را بایکدیگر بررسی کردیم، شما می‌توانید با استفاده از تسهیلات مسکن و به کمک پس اندازی که در دست دارید با ساخت یک واحدمسکونی کوچک صاحبخانه شوید.
پیشنهاد می‌شود جهت آشنایی با انواع وام مقاله وام چیست را در وبلاگ ساد۲۴ مطالعه کنید.

خواهشمنداست سوالات،نظرات،انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد وام مسکن روستایی در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

3.6/5 - (116 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫46 دیدگاه ها

 1. سلام برای ساختن خانه ی دوطبقه باوام مسکن روستایی بایدبرای هرطبقه یک وام جداگرفت یعنی دوتاوام یکی به اسم شوهرم وبعدی میشه به اسم خودم بگیریم یاکس دیگه ممنون چون اطرافمون خیلی هستن زن ؤشوهرهرکدوم یک وام گرفتن وباهم خانه دوطبقه ساختن قبلاازبنیادهم پرسیدم گفتن میشه ولی الان همسرم میگه نمیشه ومیخوادنصف زمین روبه نام برادرش قولنامه کنه وبه اسم اؤن وام بگیره ایاراست میگه وسرکارم نذاشته چون ازاول قرارمون این بودیه طبقه به اسم من وام بگیریم ویه طبقه به اسم شوهرم البته زمین هنوزسندندارد فقط قولنامس

  1. سلام مشکلی ندارد هر نفر از زوجین می‌توانند وام جداگانه برای ساخت یک خانه که سند داشته باشد دریافت کنند اما برای قولنامه بهتر هست از بانک بپرسید.

 2. سلام خسته نباشیدبنده متاهلم یه پسرهم دارم مستاجرم میخام برای گرفتن وام روستایی خریدخانه اقدام کنم شرایطش چجوریه ازکجاپیگیری کنم وام مسکن هم نگرفتم راهنمایی کنین ممنون

  1. سلام شرایط وام مسکن روستایی در متن مقاله نوشته شده است. باید نامه از دهیاری دریافت کرده به بنیاد مسکن مراجعه کنید و بعد به بانک معرفی شوید.

   1. سلام من متاهلم یه بچه هم دارم تو روستا مستاجرم کلا هم تو روستا زندگی میکنم میخوام تو شهر واسه خودم خونه بخرم آیا امکانش هست ؟ سقف وامی که بهم تعلق میگیره چقدره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا