کلاهبرداری با خرید برگه چک های سرقتی


خبرگزاری میزان: رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: برخی افراد با دادن آگهی فروش برگه چک و ضمانت در روزنامه‌ها اقدام به فروش برگه چک های سرقتی یا بلامحل به قیمت اندک کرده و باعث می شوند افراد به راحتی با این چک‌ها کلاهبرداری کنند.

سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت:کلاهبرداران از هر روشی که به ذهن هیچ‌کس خطور نمی‌کند برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند. شاید در نیازمندی‌های روزنامه‌ها به برخی آگهی‌ها برخورد کرده‌اید که در آن از ضمانت بانکی، آزادی زندانیان با وثیقه یا فروش دسته چک یا برگه چک روبه‌رو شده باشید که این موضوع غیرمنطقی و کلاهبرداری است. 
 
وی ادامه داد: ریشه‌یابی برگه چک‌های فروشی در آگهی‌ها نشان داد آنها یا سرقتی بوده یا با ارائه اسناد جعلی از بانک گرفته شده است. باید بدانیم این‌گونه آگهی‌ها ریشه کلاهبرداری و سوءاستفاده دارد. 
 

به گفته رئیس پلیس آگاهی، افرادی از طریق کشیدن این چک‌های غیر قانونی یا بلا محل اقدام به خرید کالا در بازار کرده و کلاهبرداری می‌کنند. با دستگیری این متهمان مشخص شد آنها هر برگ چک را به قیمت ناچیزی از طریق آگهی‌های روزنامه خریداری کرده بودند. 
 
محمدیان تاکید کرد: کسانی که از طریق آگهی اقدام به خرید چک می‌کنند مجرم بوده و مرتکب کلاهبرداری می‌شوند. صاحبان اصناف باید بدانند اگر مشتریان با دسته چک قصد خرید میلیونی دارند باید کارت شناسایی را با هویت دارنده چک بررسی کنند و در تماس با بانک حساب را استعلام کنند تا چک سرقتی نباشد و افرادی که این چک‌ها را برای کلاهبرداری خریداری می‌کنند، بدانند خیلی زود شناسایی و دستگیر می‌شوند.

1.1/5 - (162 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا