چگونه وام بدون ضامن بگیریم؟

وام بدون ضامن یکی از طرح‌های جدید بانک مرکزی می‌باشد. این وام بیشتر به افرادی پرداخت می‌شود که دارای رتبه اعتباری بالایی می‌باشند و از دید بانک مرکزی یک مشتری خوش حساب بانکی به شمار می‌آیند. بر اساس مصوبات جدید همه بانک‌ها موظف شدند به کارمندان دولت، مستمری بگیران تامین اجتماعی، کارکنان شاغل در شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی وام بدون ضامن پرداخت نمایند که از این میان بانک ملی، بانک صادرات، بانک سپه و بانک ملت شروع به پرداخت وام کرده‌اند. همچنین بانک ملت نیز به تمام مشتریان خوش‌حساب خود وام فوری بدون ضامن پرداخت می‌کند که تمام شرایط آن را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

تعریف وام بدون ضامن

وام بدون ضامن چیست؟

وام بدون ضامن همان‌طور که از نام آن مشخص است بدون دریافت هیچ‌گونه ضمانتی اعم از ضمانت فرد دیگر، ضمانت با سند ملکی، ضمانت با سپرده و… پرداخت می‌شود، در تعریف بانک مرکزی بانک‌ها موظف هستند به مشتریان دارای رتبه اعتبارسنجی خوب( A و B) تسهیلات خرد ( زیر ۲۰۰ میلیون تومان) بدون دریافت چک، سفته و فقط با گواهی کسری از حقوق، به پشتوانه خوش حسابی فرد پرداخت نمایند. اما آیا به نظر شما این طرح اجرایی می‌شود؟ در ادامه بیشتر در مورد روند اجرای آن توضیح خواهیم داد.

وام بدون ضامن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

از تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۰ پرداخت وام بدون ضامن توسط بانک‌ها وارد فاز اجرایی شده است و در مرحله اول فقط به افراد زیر پرداخت می‌شود:

 • شاغلان و بازنشستگان نهادهای عمومی غیر دولتی
 • شاغلان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران دستگاه‌های دولتی
 • شرکت‌های معتبر بخش خصوصی که حقوقشان در بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد پرداخت می‌شود.

نکته: توجه کنید مهم‌ترین شرط پرداخت وام بدون ضامن، رتبه اعتباری بالا و داشتن سوابق خوب در سیستم بانکی کشور می‌باشد.

وام فوری و ۱۵ روش دریافت آن عناون مقاله‌ای است که پیشنهاد می‌کنیم لینک زیر را انتخاب کرده و مطالعه نمایید.
دریافت وام فوری

شرایط دریافت وام بدون ضامن

شرایط پرداخت وام بدون ضامن چگونه است؟

باتوجه به سخت‌گیری بانک مرکزی به بانک‌ها جهت هرچه سریعتر اجرا شدن پرداخت وام بدون ضامن به متقاضیان، باز هم بانک‌ها از پرداخت فوری این وام شانه خالی می‌کنند و شرایط زیر را برای پرداخت وام بدون ضامن در نظر گرفته‌اند:

 • دریافت وام تا ۵۰ میلیون تومان تنها با نامه کسر از حقوق.
 • دریافت وام تا ۲۰۰ میلیون تومان یک نامه کسر از حقوق همراه با چک یا سفته.
 • دریافت وام فقط از بانکی که حقوق خود را دریافت می‌کنید امکان‌پذیر است.
 • مبلغ وام بر اساس رتبه اعتباری شما متغیر می‌باشد و توسط بانک تعیین می‌شود.
 • حقوق دریافتی شما باید پاسخگوی مبلغ اقساط ماهانه وام بدون ضامن باشد.
 • سود وام بدون ضامن در بانک‌ها ۱۸ درصد است.
 • اگر حقوق خود را از بانک قرض الحسنه دریافت می‌کنید باید سود کمتری برای وام پرداخت نمایید.
کدام بانک‌ها وام بدون ضامن می‌دهند

کدام بانک‌ها وام بدون ضامن می‌دهند؟

اگر شرایطی را که در بالا به آن اشاره شد دارید می‌توانید از بانکی که حقوق خود را از آن دریافت می‌کنید ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان وام بدون ضامن دریافت کنید به شرطی که حقوق شما توسط یکی از ۱۳ بانک زیر پرداخت شود!!
بانک‌هایی که وام بدون ضامن پرداخت می‌کنند:

 •  توسعه صادرات ایران
 • کشاورزی
 • صنعت و معدن
 • مسکن
 • سپه
 • تجارت
 • رفاه کارگران
 • توسعه تعاون
 • قرض‌الحسنه مهر ایران
 • پست بانک ایران
 • ملت
 • صادرات
 • ملی

نکته: سود وام بدون ضامن در تمام بانک‌های بالا به جز بانک قرض الحسنه مهر ایران ۱۸ درصد می‌باشد.

اعتبارسنجی به تازگی جایگزین ضامن وام شده است، در مقاله اعتبارسنجی بانکی چیست و چه کاربردی دارد به طور کامل در مورد راه‌های بالابردن رتبه اعتباری توضیح داده‌ایم. پیشنهاد می‌شود لینک زیر را انتخاب کرده و مقاله را مطالعه نمایید.

اعتبارسنجی بانکی چیست؟

سود وام بدون ضامن چند درصد است

اقساط وام بدون ضامن چه قدر است؟

همان‌طور که گفتیم سود بازپرداخت وام بدون ضامن ۱۸ درصد بوده و با بازپرداخت ۳۶ ماهه می‌باشد. در نتیجه اگر ۵۰ میلیون تومان وام بگیرید باید ماهانه یک میلیون و ۸۰۷ هزار تومان و اگر ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرید باید ماهانه ۳ میلیون و ۶۱۵ هزار تومان قسط پرداخت کنید!

همچنین نامه کسری از حقوق باید برای وام ۵۰ میلیونی ۶۵ میلیون و برای وام ۱۰۰ میلیونی باید ۱۳۰ میلیون تومان باشد.

شرایط وام بدون ضامن بانک ملت

شرایط وام بدون ضامن بانک ملت چگونه است؟

اگر مشتری خوش‌حسابی هستید اما کارمند دولت یا مستمری بگیر نیستید و دوست دارید وام بدون ضامن دریافت نمایید، ما به شما دریافت وام بدون ضامن بانک ملت را پیشنهاد می‌کنیم. جهت دریافت وام ۳۰ میلیونی بدون ضامن بانک ملت باید رتبه اعتباری شما A باشد. در صورتی که رتبه اعتبای شما ( B C و فاقد رتبه) باشد مبلغ وام شما از ۳۰ میلیون تومان کمتر می‌شود.
مشتریان دارای رتبه A می‌توانند به شرط معرفی ضامن بیش از ۳۰ میلیون تومان وام فوری دریافت نمایند.
جهت ثبت نام وام بدون ضامن بانک ملت و اطلاع دقیق از مبلغ وام و شرایط دریافت آن باید به سامانه فرابانک ملت اینجا کلیک کنید.

مشاغل آزاد می‌توانند وام بدون ضامن بگیرند؟

طرح پرداخت وام بدون ضامن ویژه مشاغل آزاد در حال حاضر فقط توسط بانک ملت از طریق سامانه فرابانک انجام می‌شود. اما براساس آخرین اخبار بعد از اجرای مرحله اول پرداخت وام بدون ضامن به کارمندان و مستمری بگیران، در مراحل بعد افراد دارای شغل آزاد که رتبه اعتباری بالایی دارند نیز می‌توانند وام بدون ضامن دریافت نمایند.

توجه کنید نتیجه اعتبارسنجی بالا تنها شرط دریافت وام بدون ضامن می‌باشد. در ادامه مقاله روش استعلام رتبه اعتباری و راه‌های بهبود رتبه اعتبارسنجی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

دریافت وام بدون ضامن با اعتبارسنجی

دریافت وام بدون ضامن با اعتبارسنجی

اعتبارسنجی یا همان رتبه اعتباری نشان می‌دهد فرد در انجام تعهدات مالی خود از جمله بازپرداخت وام، پرداخت قبوض، پرداخت مالیات و… تا چه اندازه پایبند است. یک رتبه اعتباری خوب نتیجه پرداخت به موقع اقساط تسهیلات و تعهدات مالی می‌باشد.
برای دریافت وام بدون ضامن با اعتبارسنجی ابتدا باید رتبه اعتباری خود را بدانید، بعد از استعلام رتبه اعتباری یک گزارش کامل از روند فعالیت خود در بانک‌ها و موسسات مالی مشاهده می‌کنید و می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کرده و نکات منفی را برطرف نمایید.
در برنامه ساد۲۴ امکان استعلام رتبه اعتباری برای شما فراهم شده است. به شما پیشنهاد می‌کنیم برنامه ساد۲۴ را نصب کرده و رتبه اعتباری خود را بررسی نمایید.

همچنین اگر متقاضی دریافت وام بدون ضامن، وام فوری، وام خرید ماشین، وام خرید کالا و… هستید شرایط دریافت بیش از ۳۰۰ وام از بانک‌های مختلف در قسمت بانک،وام برنامه ساد۲۴ در دسترس شما قرار گرفته است.

لینک دانلود رایگان برنامه اعتبارسنجی ساد۲۴

جمع‌بندی

براساس آنچه خواندیم روال پرداخت وام توسط بانک‌ها با تغییرات زیادی روبرو است و اعتبارسنجی به مرور جایگزین ضامن بانکی خواهد شد. در این مقاله شرایط دریافت وام بدون ضامن، سود وام، مدت بازپرداخت و بانک‌هایی که وام بدون ضامن پرداخت می‌کنند را کامل بررسی کردیم و فهمیدیم آسان‌ترین راه دریافت وام با اعتبارسنجی استعلام رتبه اعتباری خود با برنامه ساد۲۴ و برطرف کردن نقاط ضعف و بهبود آن است.

3/5 - (64 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫38 دیدگاه ها

 1. سلام و درود . لطفا من و راهنمایی کنید . یک وام ضروری به مبلغ ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون میخوام . ضمانت سند ۶ دونگ خانه مسکونی و فیش حقوق بازنشستگی دارم . چجوری میتونم اقدام کنم ؟

  • شماره تلفن: 09100153090
  1. کاربر عزیز جهت دریافت وام با سند ملکی می‌توانید از بانک سامان اقدام نمایید.
   طرح های وام بانک های مختلف را می‌توانید در برنامه ساد۲۴ مشاهده نمایید و آسان وام بگیرید.
   https://cafebazaar.ir/app/ir.sad24.app

  2. سلام یک‌وام ضروری به مبلغ۱۰میلیون بدون ضامن وار روی یارانه کم شود میخواهم وام‌احتیاج ضروری ومبرم دارم خواهشمنداست کمکم کنید باتشکر

   • شماره تلفن: 09927102695
  3. با سلام واحترام اینجانب مستمر بگیر بانک ملت هستم تقاضای وام بدون ضامن با نامه کسر از حقوق وزارت نفت وام فوری با مبلغ ۵۰ میلیون را دارم ومدت ۹ ماه است با ۶ نامه کسر از حقوق ومطالعه بسیار به شعب بانک ملت وتقاضای فرابانک را دادم ولی تا هم اکنون موفق به دریافت وام نشدم تقاضای رسیدگی دارم

   • شماره تلفن: 09357227816
  4. سلام.. متاسفانه بانک ها زیر بار این قانون نمیرن مخصوصا تو شهرستان ها. من حقوق بگیر دستگاه های اجرایی دولت هستم برای وام بدون ضامن زیر ۱۰۰ میلیون اقدام میکنم جواب رد میدن به درخواستم

   • شماره تلفن: 09214381996
   1. دقیقا،،تهران هم همینطوره،میریم بانک میگن اصلا یه همچین چیزی نیست،و باید سپرده بذاری،من صدمیلیون بذارم،که صدمیلیون وام بردارم،این وسط به بانک هم سود بدم،واقعا عاقلانه اس،

    • شماره تلفن: 09337697073
  5. سلام میخواستم مهر ماه از بانک ملی تقریبا بین ۱۵ تا ۲۰ تومن وام بدون ضامن بگیرم مشکلی نیست چون خیلی حرف و حدیث هست پشت این وام بدون ضامن

   • شماره تلفن: 09360895255
   1. سلام کاربر گرامی اگر بر اساس متن مقاله شرایط دریافت وام بدون ضامن را دارید می‌توانید جهت دریافت وام اقدام کنید.
    اگر متقاضی وام فوری هستید برنامه ساد۲۴ را نصب کنید و اطلاعات بیش از ۳۰۰ وام را در قسمت وام‌ها بررسی نمایید.
    https://cafebazaar.ir/app/ir.sad24.app

   2. سلام رفتم بانک رفاهی که حقوق میگیرم میگن برای ۱۰۰میلیون باید ۱۰۰میلیون سه ماهه سپرده کنم رتبه Aرا هم دارم حقوقم هم قبل از افزایش نزدیک به ۳برابر حداقل حقوقه .
    این چه معنی داره حتما باید شکایت کنیم بانک مرکزی رسیدگی کنند.

    • شماره تلفن: 9191677472
    1. کاربر عزیز در صورتی که براساس متن مقاله شرایط دریافت وام بدون ضامن دارید باید بانک وام را به شما پرداخت نماید.
     اگر متقاضی وام فوری هستید برنامه ساد۲۴ را نصب کنید و اطلاعات بیش از ۳۰۰ وام را در قسمت وام‌ها بررسی نمایید.
     https://cafebazaar.ir/app/ir.sad24.app

    2. سلام مسعولین لطفا رسیدگی کنن من پاکبان هستم و جوانی ک تازه ازدواج کردم و یه فرزند دارم در ب درم هر سال تو یه سوراخ موشی اجاره نشینم یه تیکه زمین دارم سال هاست ک نتونستم زیر بناشم کارکنم دل ب این وام بدون ظامن بستم شرایطشودارم ک بگیرم اما بانک رسالت حقوق بگیرم امروز صبح مورخ ۵اردیبهشت ۴۰۱ رفتم بانک رسالت میگه از همچنین طرحی اثلااعطلاع نداریم .جزیره قشم هستم .بانک ملی رفتم گفتن فقط همون بانکی ک حقوب بگیرهستی میتونی از این طرحی ک اومده استفاده کنین وتمام .لطفا ب دادمردم برسین مسعولین واسه بعصی از مافقیرفقرا این راه خوبیه ک یه نفسی تازه کنیم حد اعقل یه سرپناه واسه خودمون بسازیم همین ۱۰۰ تومن .
     خدا پدر اقای رئیسی روبیامرزه حقوق بردن بالاتر ماهم شرایط داریم حالا ک از این طرح جدیداستفاده کنیم .

     • شماره تلفن: 09331585884
     1. کاربر عزیز همان طور که در مقاله به آن اشاره شده است فقط می‌توانید از بانکی که حقوق دریافت می‌کنید وام بدون ضامن بگیرید.
      به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله ۱۰ روش دریافت وام فوری مسکن را مطالعه نمایید.
      https://sad24.ir/blog/2021/12/02/10easy-ways-to-get-a-housing-loan/

       1. با عرض سلام و وقت بخیر ۷ اردیبهشت بود که به بانک سپه برای دریافت وام بدون ضامن مراجعه کردیم از همین بانک هم حقوق میگیریم اما میگن دستور العمل به ابلاغ نشده این جریانش چیه ؟؟ چرا بانک ها شانه خالی می کنند ؟؟!

        • شماره تلفن: 09914016508
        1. سلام پرداخت وام بدون ضامن در دستور کار بانک‌ها قرار گرفته است و در سال جدید به زودی به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد.
         اگر نیاز به وام دارید برنامه ساد۲۴ را نصب کنید و در قسمت وام‌ها اطلاعات بیش از ۳۰۰ وام را بررسی نمایید.
         https://cafebazaar.ir/app/ir.sad24.app

         1. سلام جهت وام بدون ضامن کارکنان دولت باید به بانکی که حقوق دریافت می‌کنید مراجعه کنید.
          اگر نیاز فوری به وام دارید از لینک زیر برنامه ساد۲۴ را نصب کنید و اطلاعات بیش از ۳۰۰ وام را بررسی کنید تا بتوانید راحت وام بگیرید.
          https://play.google.com/store/apps/details?id=ir.sad24.app&hl=fa&gl=US

       دیدگاهتان را بنویسید

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

       دکمه بازگشت به بالا