استعلام ثبت چک صیادی به ساده‌ترین روش

استعلام ثبت چک صیاد یا همان استعلام چک ثبت شده یکی از خدمات کاربردی بانک مرکزی می‌باشد که در سامانه صیاد راه اندازی شده است. با سرویس استعلام ثبت چک شما قبل از دریافت چک می‌توانید از ثبت بودن چک به نام خود مطمئن شوید. در این مقاله روش دریافت آسان استعلام ثبت چک را با هم بررسی می‌کنیم و در ادامه بهترین برنامه استعلام ثبت چک صیاد بانک سپه، ملی، صادرات و سایر بانک‌ها را معرفی می‌کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سامانه استعلام چک

سامانه استعلام چک در واقع همان سامانه صیادی می‌باشد که به واسطه آن می‌توان امور مربوط به چک‌های صیاد را مدیریت کرد، از امکانات سامانه صیاد در زمینه چک صیاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ثبت چک صیاد
  • تایید چک صیاد
  • انتقال چک صیاد
  • استعلام خوش حسابی چک
  • استعلام ثبت چک

برای دسترسی به سامانه صیاد باید از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده کنید. این برنامه‌ها از طریق بانک‌های مختلف مانند بانک ملی، سپه، صادرات، تجارت، مسکن و سایر بانک‌ها ارائه می‌شود، اما مشکلی که اپلیکیشن‌های این بانک‌ها دارند این است که فقط امور مربوط به چک همان بانک را می‌توان انجام داد، مثلا با همراه بانک ملی نمی‌توان چک بانک مسکن را استعلام گرفت!

اما برای استعلام ثبت چک صیادی همه بانک‌ها چه کنیم؟؟

اگر به دنبال نصب برنامه استعلام ثبت چک صیادی همه بانک‌ها هستید روی تصویر زیر کلیک کنید و برنامه ساد۲۴ را مستقیم از کافه بازار نصب کنید. در ادامه مقاله می‌توانید آموزش استعلام ثبت چک با نکات مهم آن را مطالعه نمایید.

نصب بهترین برنامه استعلام ثبت چک صیاد ساد24

استعلام ثبت چک صیادی با کد ملی

شاید قصد شما از مطالعه این مقاله این باشد که روش استعلام ثبت چک صیاد با کد ملی را مطالعه کنید اما باید بدانید امکان استعلام ثبت چک صیاد با کد ملی توسط بانک مرکزی فراهم نشده است و هیچ برنامه یا اپلیکیشنی امکان این استعلام را ندارد. و برای استعلام ثبت چک باید علاوه بر کدملی گیرنده چک، شناسه صیاد چک را نیز داشته باشید.

اما همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم توصیه ما به شما استفاده از اپلیکیشن ساد۲۴ برای استعلام ثبت چک می‌باشد.

استعلام چک براساس اقلام اطلاعاتی چک

برای استعلام ثبت چک ابتدا برنامه ساد۲۴ را از لینک زیر نصب نمایید و مراحل استعلام چک را انجام دهید:

نصب بهترین برنامه استعلام ثبت چک صیادی

  1. ابتدا از منوی اصلی برنامه ساد۲۴ وارد قسمت استعلام ثبت چک شوید.
استعلام ثبت چک صیادی منوی برنامه ساد24

۲. جهت اطمینان از ثبت بودن چک شماره ملی و شناسه صیاد چک را وارد کنید.

ورود کدملی و شناسه صیاد چک در استعلام ثبت چک صیادی

۳. سپس گزینه استعلام را انتخاب کرده و نتیجه نهایی را مشاهده نمایید.

نتیجه استعلام ثبت چک صیاد در برنامه ساد24

نکته مهم: در صورتی که چک به نام فرد مورد نظر ثبت شده باشد عبارت ثبت شده برای شما نمایش داده می‌شود و اگر مانند تصویر بالا عبارت چک در کارتابل مشتری وجود ندارد نمایش داده شود چک به نام فرد مورد نظر ثبت نشده است.

۴. در برنامه ساد۲۴ امکان استعلام مجدد چک نیز برای شما فراهم شده است که بعد از ثبت چک توسط صادرکننده می‌توانید بدون وارد کردن دوباره اطلاعات چک، از چک خود استعلام ثبت بگیرید.

نتیجه استعلام ثبت چک با کد ملی

۵. پس از استعلام مجدد چک در صورتی که چک به نام شما ثبت شده باشد نتیجه زیر را مشاهده می‌نمایید.

استعلام ثبت چک در برنامه ساد24

نکته: اگر چک توسط گیرنده چک تایید شده باشد در نتیجه استعلام ثبت چک پیغام ( ثبت شده با تایید گیرنده) را مشاهده می‌نمایید و اگر گیرنده چک را تایید نکرده باشد پیغام (ثبت شده بدون تایید گیرنده) را مشاهده می‌نمایید که باید در قسمت تایید چک صیاد برنامه ساد۲۴، اطلاعات چک دریافتی را بررسی و تایید نمایید.

آموزش مرحله به مرحله تایید چک صیاد بدون نیاز به اینترنت بانک و رمز پویا را در مقاله زیر مطالعه نمایید.

نحوه تایید چک صیادی

جمع بندی

در این مقاله بهترین روش استعلام ثبت چک صیاد را بررسی کردیم. استعلام ثبت چک به شما کمک می‌کند گرفتار چک ثبت نشده نشوید و معاملات امنی برای خود رقم بزنید. با نصب برنامه ساد۲۴ که بهترین و کامل‌ترین برنامه در زمینه خدمات چک صیاد در کافه بازار می‌باشد می‌توانید تمام امور مربوط به چک‌های خود را انجام دهید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا