مرحله بعد از تایید نهایی مسکن ملی چیست؟ (گام به گام)

اکنون که قدم در این صفحه گذاشته‌اید، احتمالا در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اید و منتظر دریافت پیامکی به‌عنوان تایید نهایی هستید. اما نمی‌دانید که باید در مرحله بعد از تایید نهایی مسکن ملی چه کاری انجام دهید. به همین دلیل ما در این مطلب از ساد۲۴ به مراحل پس از دریافت تایید نهایی مسکن ملی اشاره می‌کنیم. امیدواریم این مطلب به شما کمک بسزایی نماید.

چرا پیامک مسکن ملی نمیاد؟

عدم دریافت پیامک تایید نهایی مسکن ملی

پیش از اینکه بگوییم مرحله بعد از دریافت پیامک تایید نهایی چیست و باید چه کنیم؟ باید به علت عدم دریافت پیامک اشاره کنیم. زیرا متقاضیان زیادی با این مشکل مواجه می‌شوند. از علل عدم دریافت پیامک نهایی باید به موارد زیر اشاره شود:

  • درج ناقص اطلاعات در سامانه saman.mrud.ir

یکی از دلایل عدم دریافت پیامک تایید یا پیامک رد نهایی، درج ناقص اطلاعات در هنگام ثبت‌نام در سامانه saman.mrud.ir است. برای رفع این مشکل باید به صورت آنلاین وارد سامانه saman.mrud.ir شوید و اطلاعات خود را اصلاح کنید و در صورتی که شرایط اصلاح اطلاعات در سامانه وجود نداشت به اداره راه و شهرسازی محل سکونت خود مراجعه فرمایید تا اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

توجه: همچنین می‌توانید برای اصلاح اطلاعات خود به پیشخوان اپلیکیشن ساد۲۴ مراجعه کنید.

  • خاموشی شماره موبایل درج شده در سامانه

یکی دیگر از دلایل عدم دریافت پیامک، خاموش بودن سیم‌کارتی است که در هنگام ثبت نام در سامانه وارد نموده‌اید. توجه داشته باشید که باید سیمکارت در دسترس و روشن باشد در غیر این صورت شما پیامکی دریافت نخواهید کرد.

مرحله بعد از تایید نهایی مسکن ملی چیست؟

تایید اولیه مسکن ملی یعنی چه؟

حال که به یکی از سوالات پرتکرار شما پرداختیم و گفتیم علت عدم دریافت پیامک نهایی چیست؟ باید سراغ اصل مطلب برویم و بگوییم مرحله بعد از تایید نهایی مسکن ملی چیست؟ و باید چه قدمی برداریم.

پس از اینکه پیامک تایید نهایی مسکن ملی را دریافت کردید، برای تشکیل پرونده با در دست داشتن مدارک موردنیاز به آدرسی که برای شما ارسال گردیده است، مراجعه فرمایید.

پس از تکمیل مدارک و تایید شرط سکونت به مدت ۵ سال باید برای افتتاح حساب به بانک معرفی شده، مراجعه کنید. این حساب به منظور واریز ۵ قسط توسط متقاضی افتتاح می‌گردد.

واریز اقساط پس از گذشتن ۵ مرحله انجام می‌شود:

  1. پس از افتتاح حساب
  2. تکمیل فنداسیون
  3. تکمیل اسکلت
  4. پایان مراحل سفت کاری
  5. اتمام نازک کاری

توجه: مبلغ اقساط باتوجه‌به شهر مورد تقاضا شما متفاوت است.

بیشتر بخوانید: مسکن ملی و پاسخ به ۱۰ سوال مهم نهضت مسکن!

مدت زمان ساخت نهضت ملی چقدر است؟

زمان ساخت مسکن ملی چقدر است؟

باتوجه به تحقیقات انجام شده و گفته دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی مدت زمان ساخت نهضت ملی ۳۶ ماه است، اما راه و شهرسازی در تلاش است که این مدت زمان را به ۱۸ ماه برساند.

بیشتر بخوانید: وام ودیعه مسکن چه قدر است؟

سخن آخر

ما در این مطلب به ۳ سوال پرتکرار متقاضیان مسکن ملی پرداختیم و به‌طور کامل آن‌ها را بررسی کردیم. یکی از این سوالات درمورد مرحله بعد از تایید نهایی مسکن ملی است که به‌طور کامل به جزئیات آن پرداختیم. امیدواریم این مطلب از ساد۲۴ به شما کمک بسزایی نماید.

به این نوشته امتیاز بدهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا